Skip to content

20 Storrie AveGibbstown, NJ 08027

Built 1990

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 3, 2012

Property Information

Block120
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM30

Building Details

Building Class17
Description2SF1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,405
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,700
21%
Improvement Value:$123,400
79%
Total Assessment$157,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,159+5.8%
2024$4,875+1.0%
2023$4,824-1.4%
2022$4,895-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990