Skip to content

85 Harmony RdGibbstown, NJ 08027

Built 1961

Owner
---
Last Sale Price
$221,000
Last Sale Date
Jun 13, 2025

Property Information

Block128
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,816
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,400
19%
Improvement Value:$126,800
81%
Total Assessment$156,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,378+5.5%
2024$5,095+1.0%
2023$5,045-1.4%
2022$5,116-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$221,000
Sq Ft1,816DeedBook 7190, Page 1Recorded6/17/2025

Property Built

Built

Year Built: 1961