Skip to content

268 Harmony RdGibbstown, NJ 08027

Built 1952

Last Sale Price
$134,000
Last Sale Date
Aug 22, 2014

Property Information

Block164
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,268
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,100
22%
Improvement Value:$119,200
78%
Total Assessment$153,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,278+5.5%
2024$5,001+1.0%
2023$4,952-1.4%
2022$5,021-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$134,000

From:

To:

Sq Ft1,268DeedBook 5226, Page 308Recorded8/26/2014

Property Built

Built

Year Built: 1952