Skip to content

918 Berkley RdGibbstown, NJ 08027

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2016

Property Information

Block165
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SM1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,302
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,200
15%
Improvement Value:$79,000
85%
Total Assessment$93,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,209+5.9%
2024$3,030+1.0%
2023$3,001-1.4%
2022$3,042-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1940