Skip to content

126 Morse AveGibbstown, NJ 08027

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 1996

Property Information

Block163
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SM2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,240
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
27%
Improvement Value:$85,000
73%
Total Assessment$116,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,494+6.4%
2024$3,284+1.1%
2023$3,247-1.6%
2022$3,299-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950