Skip to content

170 Swedesboro RdGibbstown, NJ 08027

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2004

Property Information

Block169
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,556
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,100
17%
Improvement Value:$210,000
83%
Total Assessment$252,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,680+5.6%
2024$8,224+1.0%
2023$8,143-1.4%
2022$8,256-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960