Skip to content

116 Mang AveGibbstown, NJ 08027

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2022

Property Information

Block192
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,331
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,500
21%
Improvement Value:$102,700
79%
Total Assessment$130,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,483+5.6%
2024$4,247+7.4%
2023$3,955-1.5%
2022$4,014-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954