Skip to content

142 Mang AveGibbstown, NJ 08027

Built 1980

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block193
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1SA1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,560
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
19%
Improvement Value:$134,100
81%
Total Assessment$166,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,719+5.6%
2024$5,418+1.0%
2023$5,365-1.4%
2022$5,440-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1980