Skip to content

100 Memorial AveGibbstown, NJ 08027

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 24, 2023

Property Information

Block199
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SST1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,415
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,100
17%
Improvement Value:$166,500
83%
Total Assessment$200,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,907+5.6%
2024$6,544+1.0%
2023$6,479-1.4%
2022$6,570-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965