Skip to content

528 Myrtle AveGibbstown, NJ 08027

Built 1977

Last Sale Price
$248,000
Last Sale Date
Feb 25, 2021

Property Information

Block239
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM60

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,002
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,000
21%
Improvement Value:$145,100
79%
Total Assessment$183,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,304+5.5%
2024$5,973-0.1%
2023$5,976+30.9%
2014$4,565+11.0%
Property History

Property Sale

Sale
$248,000
Sq Ft2,002DeedBook 6442, Page 252Recorded3/23/2021

Property Built

Built

Year Built: 1977