Skip to content

620 Betty Rose AveGibbstown, NJ 08027

Built 1977

Last Sale Date
Apr 29, 2016

Property Information

Block239
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM60

Building Details

Building Class17
Description2SA2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,669
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
22%
Improvement Value:$128,300
78%
Total Assessment$164,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,424+5.8%
2024$5,126+1.0%
2023$5,073-1.4%
2022$5,147-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977