Skip to content

Billingsport Rd(Block 27 Lot 2)Gibbstown, NJ 08027

Last Sale Date
May 23, 2022

Property Information

Block27
Lot2

Sq Footage---
Acreage30.75

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,810,000
82%
Improvement Value:$403,500
18%
Total Assessment$2,213,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$76,211+5.5%
2024$72,204-23.2%
2023$94,071-1.4%
2022$95,381-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0