Skip to content

911 Billingsport RdGibbstown, NJ 08027

Last Sale Date
Apr 6, 2017

Property Information

Block28
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM08

Building Details

Building Class---
Description1SB-AFRAME
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
74%
Improvement Value:$86,100
26%
Total Assessment$326,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,228+5.6%
2024$10,637+1.0%
2023$10,533-1.4%
2022$10,680-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0