Skip to content

206 W Broad StGibbstown, NJ 08027

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 12, 2020

Property Information

Block88
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,000
64%
Improvement Value:$81,000
36%
Total Assessment$225,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,747+5.6%
2024$7,340+1.0%
2023$7,268-1.4%
2022$7,369-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 2710, Page 326