Skip to content

431 W Broad StGibbstown, NJ 08027

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Jun 12, 2025

Property Information

Block72
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SM1G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,000
56%
Improvement Value:$77,200
44%
Total Assessment$177,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,101+5.5%
2024$5,780+1.0%
2023$5,724-1.4%
2022$5,803-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$385,000
DeedBook 7191, Page 151Recorded6/18/2025