Skip to content

19 N Home AveGibbstown, NJ 08027

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 23, 2012

Property Information

Block91
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,830
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
20%
Improvement Value:$130,500
80%
Total Assessment$162,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,605+5.5%
2024$5,311+1.0%
2023$5,258-1.4%
2022$5,332-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948