Skip to content

25 W Vine StGibbstown, NJ 08027

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2018

Property Information

Block95
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class17
Description1SM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage946
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,400
22%
Improvement Value:$92,400
78%
Total Assessment$117,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,056+5.6%
2024$3,843+1.0%
2023$3,805-1.4%
2022$3,858-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965