Skip to content

321 Bluff RdGloucester City, NJ 08030

Built 1925

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2025

Property Information

Block2
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page0001

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,496
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,700
40%
Improvement Value:$107,400
60%
Total Assessment$178,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,470+1.6%
2024$8,337+4.3%
2023$7,993-0.3%
2022$8,015+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925