Skip to content

210 Simpson AveNational Park, NJ 08063

Built 1934

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block32
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page01

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,086
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
35%
Improvement Value:$76,600
65%
Total Assessment$117,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,603+1.6%
2024$5,514+4.3%
2023$5,287-0.3%
2022$5,301+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1934