Skip to content

723 Wesley AveNational Park, NJ 08063

Built 1920

Last Sale Date
Dec 31, 1979

Property Information

Block65
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,548
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
27%
Improvement Value:$95,200
73%
Total Assessment$130,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,216+1.6%
2024$6,118+4.3%
2023$5,866-0.3%
2022$5,882+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1397, Page 471

Property Built

Built

Year Built: 1920