Skip to content

615 Red Bank AveNational Park, NJ 08063

Built 1950

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Jun 19, 2024

Property Information

Block93
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page04

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,568
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,500
28%
Improvement Value:$94,500
72%
Total Assessment$132,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,278+1.6%
2024$6,179+4.3%
2023$5,924-0.3%
2022$5,940+2.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$250,000
Sq Ft1,568DeedBook 7025, Page 161Recorded6/25/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1950