Skip to content

207 Monument AveNational Park, NJ 08063

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 2, 2024

Property Information

Block9
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityNational Park Boro
Tax Map Page0001

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,406
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,500
37%
Improvement Value:$81,400
63%
Total Assessment$129,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,178+1.6%
2024$6,081+4.3%
2023$5,830-0.3%
2022$5,846+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920