Skip to content

265 Vanneman BlvdPaulsboro, NJ 08066

Built 1947

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block117
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage720
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,300
26%
Improvement Value:$63,900
74%
Total Assessment$86,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,793+0.1%
2024$3,789+3.9%
2023$3,648+0.6%
2022$3,626+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1947