Skip to content

256 Elizabeth AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1957

Last Sale Date
Mar 25, 1994

Property Information

Block117
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,120
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,500
21%
Improvement Value:$82,300
79%
Total Assessment$103,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,317+0.1%
2024$4,313+4.1%
2023$4,143+0.7%
2022$4,116+3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2407, Page 312

Property Built

Built

Year Built: 1957