Skip to content

1715 Dayton AvePaulsboro, NJ 08066

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block121
Lot29
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,200
60%
Improvement Value:$8,000
40%
Total Assessment$20,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$889+0.1%
2024$888+3.9%
2023$855+0.6%
2022$850+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0