Skip to content

1731 Dayton AvePaulsboro, NJ 08066

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2025

Property Information

Block121
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page13

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$774+0.0%
2024$774+3.9%
2023$745+0.6%
2022$740+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$2,500
DeedBook 6297, Page 38Recorded6/22/2020