Skip to content

Riverview Ave(Block 19 Lot 1)Paulsboro, NJ 08066

Vacant Land

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Apr 8, 2022

Property Information

Block19
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$8,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$8,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$383+0.1%
2024$382+3.9%
2023$368+0.6%
2022$366+3.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$165,000
Sq Ft1,008DeedBook 6661, Page 264Recorded4/12/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$12,500
DeedBook 3736, Page 230