Skip to content

Lincoln AvePaulsboro, NJ 08066

Owner
---
Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Dec 15, 2025

Property Information

Block34
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionSHED
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,240
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$6,800
89%
Improvement Value:$800
11%
Total Assessment$7,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$334-0.0%
2024$334+3.9%
2023$322+0.6%
2022$320+3.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$270,000
Sq Ft1,240DeedBook 7288, Page 31Recorded1/6/2026

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$183,000
DeedBook 6382, Page 1Recorded12/3/2020

Also conveyed in this deed

1 parcel