Skip to content

312 Lincoln AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 7, 2019

Property Information

Block44
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,512
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,800
16%
Improvement Value:$152,800
84%
Total Assessment$181,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,990+0.1%
2024$7,983+3.9%
2023$7,685+0.6%
2022$7,638+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1993