Skip to content

349 Beacon AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block5
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage768
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
33%
Improvement Value:$59,400
67%
Total Assessment$88,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,885+0.1%
2024$3,882+3.9%
2023$3,737+0.6%
2022$3,714+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960