Skip to content

328 Mantua AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1916
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 1978

Property Information

Block5
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,340
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
31%
Improvement Value:$65,800
69%
Total Assessment$94,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$6,115+32.9%
2014$4,601+1.1%
2013$4,550-0.5%
2012$4,575+6.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1916