Skip to content

564 Mantua AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2016

Property Information

Block7
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,110
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
29%
Improvement Value:$70,600
71%
Total Assessment$99,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,382+0.1%
2024$4,378+3.9%
2023$4,215+0.6%
2022$4,189+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950