Skip to content

108 W Washington StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 13, 2006

Property Information

Block85
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage968
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$12,600
20%
Improvement Value:$50,500
80%
Total Assessment$63,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,776+0.1%
2024$2,774+3.9%
2023$2,670+0.6%
2022$2,654+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920