Skip to content

12 W Washington StPaulsboro, NJ 08066

Last Sale Date
Dec 13, 2013

Property Information

Block86
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$659+4.0%
2014$633+1.1%
2013$627-0.5%
2012$630+5.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5156, Page 140

Property Sale

Sale
$3,500
DeedBook 2978, Page 23