Skip to content

128 Ledden LnBlackwood, NJ 08012

Built 2020

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 10, 2011

Property Information

Block113
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1901

Building Details

Building Class---
DescriptionCUSTOM HOME
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage6,096
Acreage2.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,900
10%
Improvement Value:$560,500
90%
Total Assessment$624,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,097+2.9%
2024$22,447+36.0%
2023$16,506+855.4%
2022$1,728-20.3%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2020

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 4454, Page 326

Property Sale

Sale
$118,984
DeedBook 3431, Page 244