Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
226 Hurffville RdSewell, NJ 08080
Church/Charitable
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 1995
Property Information
Block194
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2611
Building Details
Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
ZoningINS
Sq Footage---
Acreage9.62
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$278,000
14%
Improvement Value:$1,694,000
86%
Total Assessment$1,972,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.