Skip to content

111 Sicklerville Rd(Block 214 Lot 17)Blackwood, NJ 08012

Vacant Land

Last Sale Price
$24,989
Last Sale Date
Sep 19, 2005

Property Information

Block214
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$38,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,424+2.9%
2024$1,384+4.7%
2023$1,322+1.5%
2022$1,302-12.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$24,989
DeedBook 4106, Page 73

Property Sale

Sale
$7,500
DeedBook 2526, Page 323