Skip to content

860 Rte 168 Suite 104Blackwood, NJ 08012

Commercial

Last Sale Price
$562,500
Last Sale Date
Mar 20, 2008

Property Information

Block214
Lot2
QualifierC0104
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page30

Assessment

Land Value:$36,200
34%
Improvement Value:$71,000
66%
Total Assessment$107,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,965+2.9%
2024$3,854+4.7%
2023$3,680+1.5%
2022$3,624-14.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$562,500
DeedBook 4526, Page 25