Skip to content

Glen Ave(Block 218 Lot 15)Blackwood, NJ 08012

Last Sale Date
Jan 19, 1989

Property Information

Block218
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$74+2.9%
2024$72+4.7%
2023$69+1.5%
2022$68-25.8%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 1843, Page 18