Skip to content

733 Mohawk StBlackwood, NJ 08012

Built 1964

Last Sale Date
Nov 25, 2019

Property Information

Block255
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1802

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,900
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,000
24%
Improvement Value:$170,200
76%
Total Assessment$223,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,256+2.9%
2024$8,024+4.7%
2023$7,662+1.5%
2022$7,546+10.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964