Skip to content

100b W Kings WaySewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Apr 24, 2025

Property Information

Block82.100
Lot1
QualifierC100B
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1210

Building Details

Building Class---
DescriptionMED OFFICE COND
Dwellings---
ZoningNC
Sq Footage1,500
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$68,200
31%
Improvement Value:$149,300
69%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,045+2.9%
2024$7,819+4.7%
2023$7,467+1.5%
2022$7,354-23.5%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
Sq Ft1,500DeedBook 7176, Page 122Recorded5/16/2025

Property Sale

Sale
$209,000

From:

To:

Sq Ft1,500DeedBook 5818, Page 219Recorded2/16/2018

Property Sale

Sale
$163,500
DeedBook 2242, Page 83