Skip to content

2841 Rte 42Sicklerville, NJ 08081

Commercial

Last Sale Price
$875,000
Last Sale Date
Feb 15, 2006

Property Information

Block94
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class---
DescriptionADULT BOOKSTORE
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage0.72

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,200
86%
Improvement Value:$30,800
14%
Total Assessment$219,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,101+2.9%
2024$7,873+4.7%
2023$7,518+1.5%
2022$7,404+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$875,000
DeedBook 4177, Page 294

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 1518, Page 1155