Skip to content

64 Railroad AveWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Jul 19, 2017

Property Information

Block102
Lot21
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$13,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$649+3.6%
2024$626+3.2%
2023$607-42.8%
2022$1,062+3.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$85,000

From:

To:

DeedBook 5711, Page 189Recorded8/15/2017

Also conveyed in this deed

1 parcel