Skip to content

26 Bellevue AveWoodbury, NJ 08096

Commercial

Last Sale Price
$237,500
Last Sale Date
Aug 13, 2013

Property Information

Block103
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM25

Building Details

Building Class---
DescriptionPAVING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,428
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,500
77%
Improvement Value:$22,000
23%
Total Assessment$96,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,643+3.7%
2024$4,478+3.2%
2023$4,341-32.6%
2022$6,444+3.5%
Property History
Sales4

Property Sale

SaleMulti
$237,500

From:

To:

Sq Ft1,428DeedBook 5102, Page 258Recorded8/15/2013

Property Sale

Sale
$816,667
DeedBook 3439, Page 62

Property Sale

Sale
$1,050,000
DeedBook 2644, Page 126

Property Sale

Sale
$38,000
DeedBook 2002, Page 181