Skip to content

48 Bellevue AveWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 16, 2005

Property Information

Block103
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM25

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,289
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,800
27%
Improvement Value:$77,000
73%
Total Assessment$104,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,042+3.7%
2024$4,863+3.2%
2023$4,714-6.3%
2022$5,032+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955