Skip to content

31 E Barber AveWoodbury, NJ 08096

Last Sale Price
$20,500
Last Sale Date
May 18, 2022

Property Information

Block108
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM26

Assessment

Land Value:$11,100
65%
Improvement Value:$5,900
35%
Total Assessment$17,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$818+3.7%
2024$789+3.2%
2023$765-37.3%
2022$1,220+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$20,500
DeedBook 6725, Page 137Recorded8/4/2022

Property Sale

Sale
$7,000
DeedBook 5001, Page 314