Skip to content

80 Aberdeen PlWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 15, 2025

Property Information

Block113
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM27

Building Details

Building Class17
Description2SBF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,622
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,500
21%
Improvement Value:$119,300
79%
Total Assessment$151,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,303+3.7%
2024$7,044-4.3%
2023$7,359+9.4%
2022$6,726+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930