Skip to content

86 Aberdeen PlWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 28, 2014

Property Information

Block113
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM27

Building Details

Building Class45
Description2SF2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,990
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,400
21%
Improvement Value:$123,200
79%
Total Assessment$155,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,486+3.7%
2024$7,220+3.2%
2023$6,999-6.1%
2022$7,451+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 3387, Page 3

Property Built

Built

Year Built: 1920