Skip to content

58 N Broad StWoodbury, NJ 08096

Built 1765
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2006

Property Information

Block120
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM29

Building Details

Building Class17
Description3SF & 1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage5,912
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,200
25%
Improvement Value:$258,300
75%
Total Assessment$346,500

Built

Year Built: 1765