Skip to content

26 E Red Bank AveWoodbury, NJ 08096

Built 2009
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 14, 2008

Property Information

Block123
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM30

Building Details

Building Class---
Description2SS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$354,900
24%
Improvement Value:$1,146,100
76%
Total Assessment$1,501,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$72,213+3.7%
2024$69,646+3.2%
2023$67,515+13.9%
2022$59,256+3.5%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 4031, Page 214

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 1513, Page 567